Дошкільний навчальний заклад ясла-садок № 31 "Білочка"








Наши достижения

Освітня діяльність, планування навчально-виховної роботи з дітьми, ведення ділової документації здійснюється відповідно до чинних програм, вимог Базового компонента дошкільної освіти та інших нормативно-правових документів: наказу МОН України від 30.01.1998 р. № 32 «Про затвердження Інструкції про ділову документацію в дошкільних закладах», інструктивно-методичних листів від 27.08.2000 р. № 1/9-352, від 04.10.2007 р. № 1/9-583 «Про систему роботи з дітьми, які не відвідують дошкільні навчальні заклади».

У дошкільному навчальному закладі № 31 «Білочка» протягом 2013-2014 навчального року функціонувало 7 вікових груп, виховувалось 175 дітей при практичній потужності 124  місця, що становило  98% від загальної кількості дітей в мікрорайоні.

В ДНЗ складено банк даних дітей мікрорайону, який  структуровано за  роками народження дітей, місцем проживання. Облік проводиться робочою групою затвердженою наказом по ДНЗ.

 Відвідуючи дітей вдома, вихователі з'ясовують причини не відвідування дітьми ДНЗ та пропагують переваги організованої дошкільної освіти.

         Комплектація груп проведена відповідно до вимог ст.14 Закону України «Про дошкільну освіту». Наявна мережа груп  задовольняє потреби батьків мікрорайону в здобутті дітьми дошкільної освіти, про це свідчить відсутність черги в дошкільний заклад.В порівнянні з минулим роком зріз кваліфікаційний рівень педагогів на 14.2% ( Спеціаліст ІІ категорії і 1 – вихователь методист).

 

Підвищенню професійної компетентності педагогів та результативності навчально-виховної роботи з дітьми дошкільного віку сприяє активна участь педагогів дошкільного закладу в методичній роботі міста.

Педагоги всіх груп систематично відвідували методичні заходи, що проходили у ДНЗ  міста.   

На базі дошкільного навчального закладу у  2013-2014 навчальному році, відповідно  до  плану роботи управляння освіти міської ради, було проведено    семінар методистів ДНЗ міста  «Інтерактивні методи - як засіб оптимізації роботи з педагогічним колективом». Учасникам  семінару для перегляду було представлено два заняття : в старшій групі «А» (Хмарська І.П.) - «Водойми України», старшій групі «Б» (Петуніна Л.М.) -  «Морська подорож»,  з використанням ІКТ технологій та презентована форма роботи з педагогами  - телеміст «Інноваційні технології в роботі дошкільного закладу».

Протягом навчального року колектив, діти та батьки брали участь  у проведенні міських заходів : «Фестиваль дитячих театрів» (Ямковенко О.І, Петуніна Л.М.), фестиваль «Мелодія двох сердець» (Камінська І.О, Камінська Карина), конкурс кухарів (Прокопенко Т.С.).

     Для реалізації природних нахилів, здібностей та  інтересів дітей протягом 2013 – 2014 навчального  року ефективно працювали гуртки та студії:

ü    «До- мі - солька» (гра на дитячих музичних інструментах, співи) – керівник           Ямковенко О.І.;

ü     «Вправні пальчики» ( оригамі)  - керівник Нестеренко Л.О., середня  група «Б»;

ü      «Маленькі актори» ( з використанням  казкотерапії) -   керівник Хмарська І.П., старша група «А»;

ü    «Школа шляхетності» ( моральне виховання  за літературними творами В.О.Сухомлинського) - керівник Петуніна Л.М., старша група «Б».

Всього гуртковою роботою  охоплено 80 дітей.  Більша кількість гуртків спрямована на розвиток креативних здібностей  малюків – 75%,    пізнавальна діяльність  – 25% 

 Здійснювалось  надання додаткових  освітніх  послуг : на платній основі діяв гурток з англійської мови  ( Шульга А.А.).

 Заслуговує на увагу досвід роботи   гуртка  художньо – естетичного напрямку «Вправні пальчики» (керівник  Нестеренко Л.О.), студії «До- мі - солька»  ( керівник Ямковенко О.А.) .

На засіданнях гуртка «Вправні пальчики» Нестеренко Л.О   розвиває творчу, емоційну, інтелектуальну та вольову сферу дітей, формує навички конструктивного мислення.   Творчо підходить до вибору тем, методичного забезпечення кожного засідання, створює оптимальні умови для розвитку індивідуальних здібностей вихованців, неодноразово влаштовувала виставки дитячих робіт та відкриті покази засідань гуртка для педагогів ДНЗ.

Аналіз гурткової роботи свідчить що:

-         збільшилася кількість дітей з високим рівнем розвитку дрібної моторики руки на 42%;

-         відзначається підвищення інтересу дітей до оригамі,  прагнення закінчити почату справу;

-         діти засвоїли різні технологічні прийоми оригамі і способи роботи;

-         підвищився інтерес батьків до розвитку творчості дітей.

          Під час організації гурткової роботи «До-мі-солька» керівник музичний  Ямковенко О.І. сприяє  якісному вирішенню завдань музичного виховання дошкільників,    викликає зорову, слухову і рухову активність, розширюючи музичне сприйняття в цілому.  Як результат гурткової роботи у дітей добре розвинене відчуття ритму, музичний слух, сформовані вміння грати на дитячих музичних інструментах.